Bezpieczeństwo i wypoczynek nad wodą

Projekt

Projekt
Podstawowe informacje
Grupa I: Dopiewo, Dąbrówka, Skórzewo
Kategoria: 
Bezpieczeństwo
Lokalizacja: 
Łódź garażowana była by w OSP Dopiewo przy ul. Szkolnej 21, a Bramy zraszające po 2 szt w Dopiewie, Dąbrówce i Skórzewie
Status: 
Zatwierdzony
Osoba zgłaszająca
Imię i nazwisko: 
Marcin Stróżyk
Informacje
Ogólny opis zadania: 
Zakup Łodzi ratowniczej z wyposażeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dopiewie, oraz zakup 6 szt Bram zraszających które w porozumieniu z Sołtysami rozstawiane były by po 2 szt w miejscowościach Dopiewo, Dąbrówka i Skórzewo. Zadania te mają na celu podniesienie bezpieczeństwa i komfortu wszystkim mieszkańcom naszej Gminy.
Szczegółowy opis zadania wraz z uzasadnieniem: 
Łódź ratownicza z przyczepą do transportu na teren akcji dla Straży Pożarnej w Dopiewie. W Zborowie nad jeziorem Niepruszewskim znajduje się „owocowa plaża” z plaży korzysta bardzo wiele osób, rodzin z dziećmi młodzieży i miłośników sportów wodnych których z roku na rok przybywa. Co za tym idzie gwałtownie wzrasta niebezpieczeństwo wypadków nad wodą czy utonięcia, każdy chciałby uniknąć tego, ale niestety jest to nie możliwe. Możemy jednak zminimalizować to ryzyko kupując odpowiedni sprzęt. Podam to na konkretnym przykładzie by zobrazować. Strażacy z Dopiewa posiadają na wyposażeniu już przyczepę do ratownictwa wodno-lodowego. Ubiegłego roku w okresie zimowym w nocy dostali wezwanie do poszukiwania dwóch osób które utknęły na bagnach i były skrajnie wyziębione, dzięki sprzętowi udało im się w bardzo krótkim czasie zlokalizować te osoby, dotrzeć do nich i skutecznie ewakuować. Sprzęt okazał się niezbędny, ale tego samego roku w okresie letnim otrzymali zgłoszenie do bardzo poważnego zdarzenia na jeziorze Niepruszewskim właśnie w Zborowie. Strażacy przybyli błyskawicznie po otrzymaniu zgłoszenia ale po mimo chęci pomocy osobom poszkodowanym byli bezsilni bo nie posiadają łodzi ratowniczej. Czekali na przyjazd łodzi z Poznania, to trwało bardzo długo. Gdyby taką łódź posiadali ich interwencja była by natychmiastowa i ryzyko utraty zdrowia lub życia poszkodowanych zminimalizowane do minimum. Taka łódź nie jest tanim zakupem i strażacy sami nie są w stanie zakupić takiej łodzi. Niosą nam bezinteresowną pomoc każdego dnia i każdej nocy bez względu na okoliczności. Czuwają nad naszym bezpieczeństwem. Pomóżmy im pozyskać taki sprzęt by wiedzieli że doceniamy ich poświęcenie i oddanie. Nas to nic nie kosztuje wystarczy tylko poprzeć projekt. Drugim zadaniem jest zakup przenośnych Bram zraszających. W dużych miastach już od dawna takie bramy dbają o bezpieczeństwo. By mogły funkcjonować wystarczy im tylko dostęp do wody np. z hydrantu. Można je ustawić przy placu zabaw dla dzieci, parku, centrum handlowym. Jedna już tego typu brama sprawdza się na „owocowej plaży” w Zborowie. Lata są bardzo upalne a temperatury iście tropikalne a to duże niebezpieczeństwo ze można zasłabnąć, dostać udaru słonecznego, odwodnić się itd. W naszych miejscowościach mieszka dużo osób starszych, im takie temperatury doskwierają najbardziej, mieszkamy także my z naszymi dziećmi i idąc z nimi na spacer czy plac zabaw nie było by bezpieczniej jak moglibyśmy schłodzić się w upalnym czasie.
Dodatkowe informacje: 
Dołączam wyceny na Łódź ratowniczą , Bramy Zraszające wraz z wizualizacjami i zdjęciami . Łódź na którą została sporządzona wycena przedstawiona jest na zdjęciu pierwszym z opisem burtowym OSP KRAKÓW. Zdjęcie ma charakter poglądowy lecz przedstawia rzeczywisty produkt ofertowy na który sporządzona została oferta.
Koszty
Szacunkowy koszt razem: 
105.000 zł
Składowe części zadaniaSzacunkowy koszt
Łódź ratunkowa z wyposażeniem Kontra 450 RC i Przyczepą to transportu77.100 zł
Bramy zraszające Fresh w ilości 6 szt wraz z oklejeniem i transportem23.874 zł
Mapa